צרו קשר

עיר קטנה. מושלמת למשפחות.

אודות העיר

הברון אדמונד דה רוטשילד, בעקבות חזונו של סבו "הנדיב הידוע", הקים את קרן אדמונד דה רוטשילד קיסריה והזרוע המבצעת שלה החברה לפיתוח קיסריה – המופקדת על מימוש חזונו של הברון להפוך את האזור לפנינה התיישבותית, וזאת על ידי השקעה בפיתוח, והשבחת קרקעות הקרן למטרות מגורים, תעשיה ותיירות.

בנימין ואריאן דה רוטשילד, הברון הנוכחי ואשתו, ממשיכים את מפעל הדורות ובעצם הימים הללו מזמינה אתכם החברה לפיתוח קיסריה בשיתוף עיריית אור עקיבא לקחת חלק במיזם אדיר הקורם עור וגידים באור עקיבא:
אור ים – מתחם מגורים מגוון ואיכותי שבמרכזו פארק אורכי עם פיתוח אינטנסיבי משולב בשימור שטחים ערכיים, והיצע של שטחי ציבור, מסחר ושירותים.

 

אור ים – עיר קטנה. מושלמת למשפחות.

אור ים מתוכננת להכיל כ-3480 יחידות דיור והיא משתרעת על פני 1060 דונם הממוקמים בשטח שבין שכונת אורות רבין, כביש החוף, צומת פלי"ם, וכביש מס' 4. תמהיל הדירות באור ים מגוון והטרוגני והוא מיועד למשפחות ולמשפרי דיור השואפים להעלות את רמת החיים, ומציע את כל היתרונות בשכונת מגורים אחת:

  • סביבת מגורים מודרנית,איכותית ומגוונת
  • שטחים ירוקים בשטח של כ-40% מהפרויקט
  • פארק לינארי לכל אורך השכונה
  • 2 אגמים אקולוגיים
  • קירבה לים באמצעות שביל ייעודי מהשכונה ישירות לחוף "אור ים"
  • קאנטרי קלאב בסמוך לשכונה
  • שטחי ציבור מבונים ופתוחים כמו גם שטחי מסחר ושירותים כגון :קריית ספורט, אתרי בילוי ופנאי, גינות קהילתיות ומגרש אתגרי לאופניים
  • בתי ספר וגני ילדים אליהם ניתן להגיע באמצעות מערכת שבילים אשר תיבנה בתכנון והקפדה כך שהמרחק המקסימלי לבתי הספר היסודיים יעמוד על 350 מטר בלבד

 

אור ים - עיר קטנה ואיכותית למשפחות

 

יעילות התב"ע

החברה לפיתוח קיסריה פעלה במשך תקופה ארוכה לשינוי יעוד הקרקע ולאחר מכן תכנון יסודי ואופטימלי לניצול הזכויות בקרקע. היתרון הגדול שהתב"ע על הקרקע מאושרת ואין עוד צורך בשום הליך סטטוטורי או רגולטורי מלבד הוצאת היתרי בנייה במטרה לבנות את השכונה. כמו כן, התב"ע מתוכננת לפחות מ-12 יחידות דיור לדונם נטו.

 

פיתוח התשתיות על ידי החברה לפיתוח קיסריה – פיתוח פוגש אכלוס!

החברה לפיתוח קיסריה הינה גורם המפתח של אור ים וכל התשתיות בפרויקט (מלבד מבני ציבור וחינוך אשר באחריותה הבלעדית של העירייה) הן באחריותה של החברה בשיתוף עיריית אור עקיבא. עובדה זו מבטיחה מובהקות מלאה ליזמים בתהליכי המימוש. המשמעות היא שכבר בתחילת בניית בנייני המגורים יתחיל הפיתוח הסביבתי והתשתיות, כך שכאשר הבניין יקבל אישור איכלוס לדיירים יהיו כבר את כל התנאים הסביבתיים ולא יגורו באתר בנייה.
תכנון פיתוח השטח נעשה ע"י צוות מומחים מטעם החברה לפיתוח קיסריה וכולל יישומי עיר חכמה.

 

הקירבה לקיסריה ולחוף הים

אור ים ממוקמת כמספר דקות מקיסריה. המציעה את מגרשי הגולף ואתר העתיקות המרהיב של העיר ההיסטורית.
ניתן יהיה להגיע מאור ים ישירות אל חופי הים של קיסריה ושדות ים (חוף הזהב וחוף האקוודוקט)  ואל הנמל העתיק באמצעות מערכת שביל הליכה ואופניים.
מחלק מהבניינים ומהקומות הגבוהות יהיה ניתן לראות את הים ואת מגרש הגולף של קיסריה המשתרע על כ 1,000 דונם של מדשאות ממערב.

 

פרויקט אור ים לאיכות חיים ולחוף ים ליד הבית

 

איכות החיים

אור ים תוכננה כסביבת מגורים מודרנית, איכותית ומגוונת. 60% משטחי השכונה מיועדים לצרכי ציבור, דרכים ושטחים ירוקים: פארק לינארי לכל אורך השכונה, תיסלל מערכת שבילים לאורך כל השכונה המחברת בין גני ילדים ובתי הספר ובממשק עם הפארק המרכזי. מדובר בשכונה היוצרת קהילה מלוכדת ובטוחה לילדים והורים, כאשר השכונה תוכננה מתוך מחשבה השמה לדגש את צרכיהם של הילדים, הולכי הרגל ורוכבי האופניים, ולכן השטחים הירוקים מנותקים לגמרי מכבישים ובכך מהווים מתחם ירוק ובטוח לילדים.

 

מערכת חינוך עצמאית

באור ים יוקמו 4 קריות חינוך עצמאיות וחדשות (יסודי ועל יסודי וגני ילדים בכל הגילאים). לקריות החינוך  ולגני ילדים  ניתן יהיה  להגיע באמצעות מערכת שבילים אשר תיבנה בתכנון והקפדה כך שהמרחק המקסימלי לבתי הספר היסודיים יעמוד על 350 מטר בלבד. בתי הספר התיכוניים ימוקמו בצפונה ודרומה של השכונה, וגני הילדים ימוקמו לאורך הפארק כמו גם שבילי אופניים ושבילי הולכי רגל.

 

שטחים ציבוריים וירוקים

שכונת אור ים תתאפיין בריבוי שטחים ציבוריים איכותיים בהיקף של כ–40% משטח התוכנית. החברה לפיתוח קיסריה מתכוונת להקים תשתיות רבות כגון: גינות קהילתיות, פינות ישיבה מקוריות, גני שעשועים שמטרתם לפתח את החשיבה והיצירה של הילדים, גינת כלבים, מגרשי ספורט הכוללים מתקני אקסטרים כמו קירות טיפוס וטניס, אזורי בילוי ומשחק איכותיים, מתקני שעשועים מרחפים, איזורים אקולוגיים ואזורי לימוד בדגש על שימור הנוף והחולות.

 

אור ים במיוחד לילדים - גינות משחק בפארק

 

שטחי מסחר ובילוי

בשכונה צפויים לקום מספר מרכזים מסחריים בהיקף של כ-50,000 מ"ר אשר יחוברו גם הם למערכת שבילי ההליכה והאופניים ובהם תמהיל רחב של שירותים מסחריים  ואזרחיים אשר ישרתו את תושבי השכונה.

 

נגישות

קרבתה של אור ים לצירי התנועה הראשיים כמו גם לתחנת הרכבת ולפארק התעשייה קיסריה, הופכים את הנגישות אליה לפנטסטית.
אור ים מקושרת היטב לכביש 4 (תל אביב-חיפה) ולכביש 2 (כביש החוף), והיא מצויה במרחק של 40 דקות מתל אביב ו-30 דקות מחיפה. חמש דקות נסיעה מפרידות בינה לבין פארק העסקים קיסריה, בו מרוכזות כ-100 חברות היי-טק. בנוסף, יופעל שאטל על ידי החברה לפיתוח קיסריה מאור ים לפארק העסקים ולתחנת הרכבת הסמוכה קיסריה-פרדס חנה. בתחומי הרובע תפרס מערכת שבילי אופניים שתספק נגישות למוסדות הציבור והשטחים הירוקים.